• 780774680
  • This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Droga do oszczędności, czyli czujniki ruchu w nieruchomości.

Star InactiveStar InactiveStar InactiveStar InactiveStar Inactive
 

Zarządzanie nieruchomością to skomplikowane i bardzo odpowiedzialne zadanie. Ostatecznie może się okazać, że będziemy dbać o dobrobyt nawet kilkuset osób. To naturalne, że chcemy zapewnić wszystkim naszym członkom wspólnoty to co najlepsze. Dobrze zarządzana wspólnota to taka, która łączy nowoczesne rozwiązania z oszczędnością, przecież nikt nie chce wyrzucać pieniędzy w błoto. W takiej sytuacji idealnie sprawdzą się czujniki ruchu.

Czym są czujniki ruchu?

Jeśli chcemy zagwarantować wspólnocie oszczędności i zadbać by pieniądze nie były marnotrawione na wysokie rachunki za prąd, powinniśmy rozważyć zainstalowanie czujników ruchu. Czym są czujniki ruchu? To urządzenia, które dzięki emitowaniu fali elektromagnetycznych lub ultradźwięków wykrywają ruch, co uruchamia odpowiednią instalację. Przy zarządzaniu wspólnotą wielomieszkaniową idealnie sprawdzi się to przy instalacji oświetleniowej. 

Dlaczego czujniki ruchu są dobre dla nieruchomości?

Chyba każdemu z nas zdarzyło się kiedyś zapomnieć zgasić światło kiedy wychodziliśmy z sypialni lub łazienki. Jesteśmy tylko ludźmi i jedno czy dwa zagapienia się nie będą mieć większego znaczenia. Co jeśli jednak w bloku mieszka kilkaset osób i każdej z nich zdarzy się zapomnieć o zgaszeniu światła? Zaczynamy wtedy generować ogromne ilości niepotrzebnych kosztów, których z łatwością unikniemy dzięki zainstalowaniu czujników ruchu. 

Jakie rodzaje czujników ruchu wyróżniamy?

Wyróżniamy dwa główne rodzaje działania czujników ruchu. Każdy z nich sprawdzi się w innych sytuacjach, dlatego zwrócimy uwagę, aby zainwestować w najlepszą dla nas opcję. 

Najważniejsze rodzaje czujników ruchu to:

Czujniki ruchu aktywne – czyli czujniki emitujące ultradźwięki. Takie czujniki wysyłają fale i reagują, kiedy odbiją się one od obiektu znajdującego się w polu detekcji. Wadą takich czujników jest to, że reagują również na fale odbite i rozproszone. Hipotetycznie oznacza to, że taki czujnik ruchu może zostać uruchomiony przez osoby poruszające się na przykład za drzwiami swoich mieszkań. 

Czujniki ruchu pasywne – czyli czujniki PIR, działające na podczerwień. To główne systemy używane w instalacjach alarmowych oraz oświetleniowych. Czujniki te analizują zmiany w promieniowaniu podczerwonym, jednak w odróżnieniu od czujników aktywnych nie emitują go. Oznacza to, że czujnik ruchu włączy się, jeśli w zasięgu jego działania, pojawi się obiekt o temperaturze wyższej niż otoczenie. Dzięki takiemu rozwiązaniu unikniemy niechcianych włączeń alarmu. 

Wyróżniamy również mechanizmy mieszane, laserowe oraz takie oparte na kamerze, jednak nie są to systemy popularne oraz wydajne przy instalacjach oświetleniowych. 

Ekologia w parze z oszczędnościami.

Czujniki ruchu to rozwiązanie oszczędne, ale również ekologiczne. Musimy pamiętać, że redukując niepotrzebne zużywanie energii elektrycznej, działamy również w zgodzie z ochroną środowiska. 

To niezwykle istotne, aby zarządca nieruchomości, którego wybierzemy do zarządzania naszą wspólnotą dbał równie mocno o nasze finanse jak i o planetę. Takim działaniem może być również montaż wydajnych pojemników na odpady przy budynku wspólnoty. 

Octohome – zarządca nieruchomości z wieloletnim doświadczeniem doskonale będzie wiedział, jakie rozwiązanie będzie najodpowiedniejsze, aby nieruchomość funkcjonowała efektywnie. 


© 2024 OctoHome. All Rights Reserved. Powered by OctoSensus