• 780774680
  • This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Star InactiveStar InactiveStar InactiveStar InactiveStar Inactive

Kontrola techniczna budynku (albo inaczej przegląd techniczny) to nie tylko obowiązek, który wynika z prawa budowlanego, ale przede wszystkim odpowiedzialne i rozsądne podejście do kwestii bezpieczeństwa. Kontrola ta jest bowiem potrzebna, by ocenić, czy użytkowanie budynku jest bezpieczne i nie stwarza żadnego zagrożenia mieszkańcom oraz innym użytkownikom.


Star InactiveStar InactiveStar InactiveStar InactiveStar Inactive

Choć zima nie rozpieszcza nas obfitymi opadami śniegu, to pomimo tego należy trzymać rękę na pulsie. Wystarczy jedna śnieżna noc, jeden przymrozek i chodnik przed posesją może wymagać odśnieżenia albo skucia lodu. Jeśli zarządzasz nieruchomością, to wiedz, że nikt cię z tego obowiązku nie zwolni, ani za ciebie tego nie zrobi. 

Pierwszym krokiem winno być ustalenie właściciela nieruchomości, a tym samym odpowiedzialnego za chodnik przy posesji. Odśnieżanie wpisuje się bowiem w ogólny obowiązek utrzymania czystości i porządku. O ile właściciela łatwo ustalić w przypadku domków jednorodzinnych, to teoretycznie trudniej jest, gdy chodzi o budynki wielorodzinne – szczególnie takie, gdzie funkcjonuje wspólnota mieszkaniowa. W tym przypadku należy kierować się zasadą generalną, że za nieruchomość (i chodnik wokół niej) odpowiada zarządca nieruchomości


Star InactiveStar InactiveStar InactiveStar InactiveStar Inactive

Święta bez choinki? Jak tak można? Dla wielu osób (a może nawet dla wszystkich) to po prostu nie do pomyślenia. Choinka w czasie świąt to obowiązek! A co zrobić z choinką po świętach, jeśli zdecydowaliśmy się na żywe drzewko? 

Wyrzucić, ale gdzie? A może posadzić, ale jak? To częste pytania, które zadajemy sobie każdego roku po świętach. W zależności od tego, jaką masz choinkę, istnieje wiele opcji, co z nią zrobić. Którąkolwiek opcję nie wybierzesz, pamiętaj, by nie wyrzucać drzewka po prostu przed dom. Od tego jest selektywna zbiórka odpadów.


© 2024 OctoHome. All Rights Reserved. Powered by OctoSensus